پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

بنکسی و اثر جدید گرافیتی – قسمت دوم

0 28

اثر جدید بنکسی در حمایت کودکان – قسمت دوم

بنکسی اثر جدید خود را بر روی دیوار یک گاراژ در حمایت از کودکان به نقش کشید . 

قرار است یک نقاشی دیواری توسط هنرمند گرافیکی مرموز، بنکسی، از یک دیوار گاراژ در بندر تالبوت به گالری جدید در شهر منتقل شود.

جان برندلر – John Brandler  – ، صاحب گالری معتبر اسکس – Essex-based gallery  – این طرح را به عنوان یکی از مهمترین اثار هنری معرفی کرده است. مبلغ پرداختی برای این اثر حدود 100 هزار پوند می باشد که بسیار بالاتر از دیگر آثار خیابانی است.

اثار گرافیتی بنکسی

قطعه ای عظیم بروی دیوار

نقاشی های دیواری در گاراژ کارگران فولاد یان لوئیس یک شبه در دسامبر سال 2018 ظاهر شد. پیمانکاران برای انتقال این دو قطعه زیبا در تاریخ سه شنبه 25 می، کار خود را آغاز می کنند. این اثر بر روی دو دیوار خارجی بخشی از گاراژ قرار گرفته است.

جان برندلر در مصاحبه با رادیو BBC توضیح داد که :

این یک قطعه عظیم است. من تعداد زیادی از آثار بنکسی را در اختیار دارم، اما افتخار می کنم که این قطعه به من تعلق گرفته است. اکثر این آثار درباره مسائل مهم روز دنیا مانند مشکلات آلودگی هوا، مشکلات کودکان کار و آینده می باشد.

اثار گرافیتی بنکسی

کودکی در برف با نقاشی بنکسی

این اتفاقات نه تنها در بندر تالبوت، نه تنها بریتانیا بلکه در کل دنیا در حال گسترش می باشد. او در ادامه افزود: امیدوارم در موزه تازه تاسیس برای نمایش این آثار سالانه حدود 150 هزار نفر به تالبوت سفر کنند و از این آثار دیدن نمایند.

در این نقاشی بخصوص، کودکی مشاهده می شود که در حال بازی با دانه های برف هست. اما در حقیقت این دانه ها از خاکستر آتشی می باشد که در قسمت کناری دیوار کشیده شده است.

یان لوئیس – yan louis – یکی از گالری داران مشهور شهر در ادامه از مشکلات و دغدغه هایی که برای نقاشی های دیواری طی چند سال گذشته اتفاق افتاده است گفت:

همیشه برای یک هنرمند، از بین رفتن اثرش قبل از دیده شدن بسیار ناراحت کننده است، ما سعی کردیم با کمک مالی شهرداری در شبهای کریسمس افراد زیادی را برای بازید این آثار با خود همراه کنیم.

اثار گرافیتی بنکسی

در این نقاشی بخصوص، کودکی مشاهده می شود که در حال بازی با دانه های برف هست.

اما در حقیقت این دانه ها از خاکستر آتشی می باشد که در قسمت کناری دیوار کشیده شده است.

پیمانکاران طی چندین هفته گذشته در حال آماده سازی برای جابجایی، پوشاندن نقاشی دیواری با رزین برای جلوگیری از ریختن آن، قرار دادن قاب چوبی جهت نگه داشتن آن به صورت قائم، برش دیوار 4.5 تنی و بلند کردن آن با جرثقیل و قرار دادن سازه بر روی واگن یک قطار روند کاری از پیش تعیین شده آنها می باشد.

 

ارسال یک پاسخ