پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

بزرگترین پروژه های معماری 2019

0 71

نگاهی به پروژه های معماری برتر 2019

این هفته به بزرگترین پروژه ها و طراحی های معماری در 2019 نگاهی انداختیم و چشم به راه پروژه های جدید در سال نو میلادی بودیم.

تام راونزکروف Tom Ravenscroft سردبیر مجله ی معتبر دیزین برای حسن ختام به پایان سال 2019 مهم ترین رویدادهای دوازده ماه سپری شده سال را گردآوری کرد که شامل پیشنهادات متناوبی برای طراحان و معماران برای بازسازی کلیسای نتردام پاریس که در اپریل دچار اتش سوزی شد بود.

این لیست همچنین شامل پروژه ی نور و لینک “الون مسک” Elon Musk است.

که در آن موسس پروژه برنامه هایی برای ساخت ایمپلنت هایی که مغز را با رابط یارانه متصل می کند وجود دارد و یک فیلم ویدئویی ثابت “بدون فیلمبردار: توسط دوربین های حرفه ای که در هوا پرواز می کنند” از راز توسعه ی صدها قلعه ی رها شده در ترکیه پرده بر می دارد.

به یاد معماران و طراحان بزرگی که در سال 2019 از دست دادیم.

معماری های مدرندر این نگارش، همچنین به معماران و طراحانی که در سال 2019 از دست شان دادیم ادای احترام می شود. از جمله طراح مد “کارل لاگرفلد” Karl Lagerfeld ,طراح نور افکن آلمانی “اینگو مورر” Ingo Maurer و “آی .ام .پی” IM Pei برنده جایزه پریتزکر.

“سید مید” Syd Mead، هنرمند آمریکایی ، که مفهوم بصری یا خالق فیلم های علمی تخیلی بسیاری از جمله Tron , Blade Runnerاست، در این هفته درگذشت.

 

معماری های مدرن

 

ساختمان های چشم به راه سال 2020

با نگاهی به سال جدید لیزی کروک Lizzie Crook خبرنگار و گزارشگر جوان هنری، دوازده آیتم از مهیج ترین ساختمان های منتخب در سال 2020 را انتخاب کرد از جمله موزه ی هنر داتونگ Datong در چین که بوسیله نورمن فاستر Foster و شرکایش معماری شد و دفتر مرکزی بی اه Bee’ah در امارات که توسط زاها حدید Zaha Hadid معماری شد.

آرون بتسکی Aaron Betsky در یک بخش نظرش را در مورد اینکه دهه بعدی معماری به چه صورت برگزار خواهد شد صحبت کرد. او با استدلال گفت:”سال 2020 ما به واقعیت باز خواهیم گشت.”

معماری های مدرن

زاها حدید معمار، جایزه افتخار آمیز ساخت اولین استادیوم تمام چوب در جهان را دریافت کرد.

همچنین در این هفته بعد از اینکه پیشنهاد اصلی این طرح در ژوئن 2019 توسط شورای محلی مسدود شده بود. زاها حدید موفق به دریافت اجازه برنامه ریزی برای اولین استادیوم فوتبال تمام چوب در جهان شد.

این استادیوم پنج هزار نفره برای باشگاه فوتبال در گلوسترشایر انگلیس و تیم فوتبال ساخته خواهد شد.

معماری های مدرن

استودیوی سوپرفلوکس نشان می دهد که خانه های آینده چگونه بر اثر تغییرات آب و هوایی در 2219 دچار دگرگونی می شوند

در جای دیگری از طراحی استودیوی سوپرفلوکس نمایی از یک خانه معمولی در سنگاپور ایجاد کرده که در سال 2219 به دلیل تغییرات آب و هوا دچار دگرگونی شده است.

خانه تخیلی دارای ابزار شکار خانگی ، تجهیزات غواصی و مزرعه کوچک هیدروپونیک است تا ساکنان بتوانند با شرایط جوی شدید و کمبود مواد غذایی مقابله کنند.

ترجمه : بهار همتی

ارسال یک پاسخ