پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

چطور با دیزاینرها زندگی کنیم و آنها را نکُشیم!

آشنایی با سبک زندگی دیزاینرها و شناخت ویژگی آنها

0 353

چطور با دیزاینرها زندگی کنیم و آنها را نکُشیم!

شاید همسر یا یکی از دوستان صمیمی شما دیزاینر باشد و رفتارهای خاص او موجب تعجب شما شده و گاهی از اوقات، اعصاب شما را بر هم بریزد. همه ما با ویژگی‌های شخصیتی دیزاینرها تا حدودی آشنایی داریم و می‌دانیم دارای روحیه‌ای حساس هستند و به اشیا و محیط پیرامون شان نسبت به آدم های دیگر با دقت و جزئیات بیشتری توجه می‌کنند.

برای گوش کردن به پادکست این خبر، ویدئوی زیر را ببینید.

چطور با دیزاینرها زندگی کنیم و آنها را نکشیم!

این روحیه و شخصیت در میان طراحان در شکل ها و حالت های مختلفی خود را نشان می دهد.  از نظر آنها باید هر چیزی سر جایش قرار گرفته ، رنگ ها به درستی به کار رفته  باشند و حتی ممکن است روزی به نوع چیدمان غذایتان در یک بشقاب خرده گیرند.

وسواس های فکری و گرایشات عجیب و غریب طراحان، موضوع اصلی کتاب جدید آلن لانگ است که نام آن را “چگونه با دیزاینرها زندگی کنیم بدون اینکه آنها را بکشیم؟” گذاشته است.

لانگ که مدیر هنری و خلاقیت استودیو Sane & Able در لندن است، براساس تجربیات شخصی خودش و چندتن از همکارانش این کتاب را تالیف کرده است.  او وقتی تصمیم به نوشتن این کتاب گرفت زمانی بود که همسرش دائما به دوستانش می گفت چقدر زندگی کردن با آلن سخت است!چطور با دیزاینرها زندگی کنیم و آنها را نکشیم!

لانگ می گوید: “ایده اصلی این کتاب از آنجا شروع شد که همسرم دائما به دوستانم می گفت که چقدر زندگی کردن با آلن سخت است.” او اضافه می کند: “بعد از اینکه ما خانه خود را ساختیم، برای بار دوم که در آنجا قدم گذاشتم، متوجه شدم که یکی از ردیف های کاشی کف اتاق چند میلیمتری با هم اختلاف دارند.”

در این کتاب هزاران مثال درباره عادات و شخصیت های خوب و بد دیزاینرها آورده شده است و می‌توانید اطلاعات بسیاری راجع به اینکه چه جنبه‌های مثبتی می‌تواند در زندگی کردن با یک طراح وجود داشته باشد به دست آورید.چطور با دیزاینرها زندگی کنیم و آنها را نکشیم!

اگر شما دیزاینری هستید که می توانید آزادی عمل را به نفع خودتان مهیا کنید و یا فردی هستید که مجبور هستید هر روز با یک دیزاینر زندگی کنید، حتما این کتاب را بخوانید.

لانگ در جایی دیگر از این کتاب می گوید:

“اگر شما با یک دیزاینر کار می کنید، بیرون می روید و… پس بار سنگینی در کنارتان وجود دارد که باید آن را حمل کنید” او اضافه می کند: “این کتاب، شناختی از طراحان می دهد که چطور آنها را همانطور که هستند بپذیریم.”

در پایان این کتاب جمله ای از لانگ در رابطه با افرادی که با دیزاینرها زندگی می کنند بدین مضمون نقل شده است:

” خوب است این را بدانید که یک طراح خیلی با شما کاری ندارد مگر اینکه شما خیلی جالب باشید، چرا که هر چیزی که برای آنها جالب نیست، چیزی است که آنها نمی توانند داشته باشند.”

نویسنده واحد تحریریه مجله پان آرت: یاسمن کنی

ارسال یک پاسخ