پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

شرکت پنتون و رنگ سال،آبی کلاسیک

پنتون توضیح می‌دهد که چگونه آبی کلاسیک نماد "محافظت،صلح،اعتماد به نفس،تفکر آزاد و ارتباطات" است.

0 25

شرکت پنتون و رنگ سال

 

امسال، پنتون به روش خاص خود اظهارات سیاسی می‌کند. توضیح می‌دهد که چگونه آبی کلاسیک نماد “محافظت، ثبات، صلح و اعتماد به نفس و همچنین تشویق تفکر عمیق، تفکر آزاد و ارتباطات” است.

موسسه پنتون هر ساله یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب و معرفی می‌کند. شرکت پنتون به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد.

انتخاب رنگ سال توسط موسسه پنتون از سال 2000 به بعد آغاز شده است. این موسسه دو بار در سال (می و نوامبر) میزبان جلسه ای خصوصی با حضور نمایندگان گروه‌های استانداردهای رنگ از سراسر جهان است.

شرکت پنتون و رنگ سال

جلسات در اتاق آبی

شرکت پنتون و رنگ سالجالب است بدانید که جلسه در اتاقی با دیوارها و وسایل با رنگ سفید مطلق برگزار می‌شود تا ایده‌ای را تلقین نکند. سپس هر کدام از این کارشناسان اشیایی که رنگ‌های الهام بخش دارند را به سایر همکاران نشان می‌دهند. پس از گفتگو یک رنگ به عنوان رنگ سال آینده انتخاب و توسط موسسه پنتون اعلام می شود.

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که به اعتماد، ایمان و اعتماد به نفس نیاز داریم و همه‌ی این‌ها را از این رنگ سال 2020 بدست خواهیم آورد.

 

معاون مدیریت رنگ پنتون در مورد انتخاب رنگ سال بیان داشته که: “رنگ سال پنتون پیشروترین رنگ از منظر طراحان و انعکاسی در آن سال است. چیزی که جهان سال بعد بیشتر از هر چیز به آن نیاز دارد”.

پنتون مانند هر سال رنگ مورد نظر خود را به عنوان رنگ سال 2020 معرفی کرد. کمپانی پنتون 4 دسامبر 2019 رنگ آبی کلاسیک را، به جهت تن رنگی ماندگار و همیشگی، به عنوان رنگ سال 2020 اعلام کرد که این رنگ سایه‌ای از آسمان غروب را به یادمان می‌آورد.

 

پنتون و رنگ سال

شرکت پنتون و رنگ سالدر مورد این شرکت هم باید بدانید که یک شرکتی است که در شهر کارلستات نیوجرسی واقع شده و علت مشهور شدن آن هم دارا بودن سیستم رنگ پنتون است که در بر دارنده فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع بخصوص در صنعت چاپ استفاده دارد. برخی اوقات از این سیستم در تولید رنگ برای پارچه و پلاستیک و … هم استفاده می‌شود.

لوری پرسمان، معاون موسسه رنگ پنتون در مورد دلیل انتخاب این رنگ گفت: ” این رنگی است که پیش‌بینی می‌کند چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد. این آبی اطمینان‌بخش، پر از آرامش و اعتماد به نفس است و به راحتی می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد”

 

رنگ سال آبی کلاسیک

شرکت پنتون و رنگ سال

رنگ آبی کلاسیک یا به قولی رنگ آبی عمیق در عین سادگی بسیار زیبا بوده و می‌تواند ترکیبی از آن را در دنیای اطراف دید، بارزترین این رنگ در عمق آسمان در هنگام غروب یا حتی در آسمان شب دیده می‌شود.

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که به اعتماد، ایمان و اعتماد به نفس نیاز داریم و همه‌ی این‌ها را از این رنگ سال 2020 بدست خواهیم آورد.

انتخاب این رنگ کلاسیک به معنای بازگشت به گذشته در این هرج و مرج جهانی نیست بلکه به معنای تفسیر مجدد و معنا دادن دوباره به این رنگ است.

ارسال یک پاسخ