پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و نهم

0 279

دنیای بسته بندی و رنگ

مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و نهم منتشر شد .پان آرت

سخن مدیر مسوول و سردبیر مجله دیجیتال هنری پان آرت:

دنیای بسته بندی و رنگ و رنگ آمیزی با حضور فصل پاییز، جذابیت های بیشتری پیدا میکند. مدیریت رنگ و اجرای دستورات مرتبط با رنگ بروی اسناد تبلیغاتی، تنها یکی از راهکارهای مناسب برای خروجی استاندارد اسناد تبلیغاتی است.

این تنظیم رنگ هم برای اسناد منتشر شده تحت وب و هم اسناد تبلیغاتی چاپی میبایست به انجام برسد؛ پان آرت نیز از این موضوع به دقت استفاده کرده و خروجی مجله را با نظارت مشاوران و نیز رعایت استانداردهای سازمان ایزو به انجام میرساند.

مجموعه الف پرینت که در زمینه خروجی و استانداردسازی فایل فعالیت حرفه ای دارد، تنظیم رنگ خروجی فایل مجله را عهده دار بوده است.

نسخه مجله پان آرت

همین روند میبایست برای طراحان گرافیکی انجام شود که در زمینه بسته بندی فعالیت دارند، زیرا یکی از مسائل قابل حل، همین دستورات تنظیم فایل است.

اصول اولیه در چاپ:

اکثر طراحان گرافیک به ویژه بسته بندی به علت کم آشنایی یا ناآشنایی در زمینه تولید و دستگاه های بسته بندی، معمولا به مسائل اولیه و یا اصول پایه در چاپ توجه کرده و با موضوعات کلیدی تر معمولا بیگانه هستند.

همین امر باعث شده تا اگرچه طراحی های حرفه ای بسته بندی به ویژه فاز مواد غذایی به درستی انجام شود ولی در زمان چاپ و تولید، کیفیت محسوسی دیده شود و همین امر باعث خروجی اسناد حرفه ای جهت چاپ، به کشورهای حاشیه مانند ترکیه شده است.

روند مدیریت رنگ و اصلاح اسناد و رنگ در کشور به خاطر مسائلی مختلف همچنان در حد پایه ای جا مانده است.

 

نسخه مجله پان آرت

این مسائل که بیشتر در دانشگاه میبایست مورد بررسی قرار گیرد، در حال حاضر به صورت خصوصی آموزش داده می شود یا توسط مجموعه هایی مانند آژانس الف پرینت که به آن اشاره شد، به اجرا در می آید.

اگر یک طراح مجموعه ای از عوامل که در بالا بردن کیفیت سند در زمان چاپ است را بشناسد، هم در روند برندسازی نقشی کلیدی داشته و هم میتواند باعث ارزآوری به مجموعه خود شود.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و هشتم

به همین دلیل است که یک طراح گرافیک میتواند قسمتی از ساختار برندسازی یک شرکت را تحت الشعاع قرار داده و با توجه خود یا آنرا رشد دهد و یا به آن صدمه وارد کند.

طراحان گرافیک کشور ما دارای توانایی هایی بسیار هستند که میتوانند با گذراندن دوره های تخصصی، به سیستم و ساختار طراحی گرافیک بسته بندی و نیز خروجی چاپی آن و همینطور ارزآوری به داخل کشور، وضعیت نامعلوم بسته بندی را بعد از سالها به رشد و تعالی برسانند.

 

فهرست مطالب نسخه پنجاه و نهم مجله دیجیتال پان آرت:

– حرف اول : سخن مدیر مسوول و سردبیر در نسخه پنجاه و نهم پان آرت
– پرونده ویژه : صنایع دستی، تجلی هویت ایرانی
– مقاله : بسته بندی IML و صنعت تولید
– مقاله : ناگفته هایی درباره یوهان ورمیر
– ترجمه : معرفی و بررسی فیلم خرگوش جوجو
– ترجمه : فیلم درام بیوگرافی حماسه کولی

ارسال یک پاسخ