پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و چهارم

0 517

هنر را حد و مرزی نیست

پان آرت، ماهنامه دیجیتال جامعه هنری ایرانیانسخن مدیر مسوول: هنری که همیشه جاودان است، روحیه آن است. روحیه سرشاری که حاکی از تلاش،‌ امید و نگاه به آینده است، امروزه در وجود هنرمندان بیش از پیش شده است. شاید وجود مشکلات بسیاری که در جامعه و سرتاسر جهان ایجاد شده، کمی راه را برای آنان غیر هموار کند ولی ذات هنر خود به نوبه‌ای باعث همواری مسیر و روشن شدن سرمنزل مقصود است. هنرمندان خلاق و جوان همواره برای جامعه ما و نیز جهان، باعث افتخار بوده‌اند، آنان که به قول کلمنت استون، موفقیت های خود را بر پایه روشن و قطعی بودن هدف خویش تعریف کرده‌اند.

 

معرفی هنر هنرمندان ایران در مجله جدید پان آرتبا انتشار هر نسخه از پان‌آرت ، شاهد آن هستیم که چراغی دیگر از جامعه هنر ایرانیان به خصوص جوانان، برای ما نیز راه تلاش را روشن‌تر از همیشه می‌کند و این امیدی است هم برای ما و هم برای سایر علاقه‌مندان و مخاطبین دنیای هنر.

پرونده ویژه این نسخه از مجله پان‌آرت اختصاص دارد به رضا بختیاری‌فرد که در زمینه هنری تایپوگرافی بسیار کوشا و تلاش‌گر است. خلاقیت ایشان همانند سایر هنرمندانی چون مسلم ابراهیمی که به این حرفه مشغول هستند و گستره کاربرد تایپ‌فیس‌های تعریف شده این عزیزان ما را بر آن داشت تا در مورد تایپوگرافی بیشتر دقیق شویم و به صحبتی سرشار از موفقیت با این هنرمند جوان بپردازیم.

هر نسخه از پان‌آرت، مجالی است برای معرفی یک فرد هنری موفق از دنیای هنر تا بیشتر به خود و جامعه هنری این سرزمین افتخار کنیم.

 

جامعه هنر ایران در مجله دیجیتال پان آرت

سخن سردبیر: “ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم . زیرا ما کنجکاو هستیم و کنجکاوی ما را بــه مسیرهای جدید هدایت می کند.” والت دیسنی

دل به دریا زدن را با تمرین، یاد گرفتیم. نگران نبودیم مطالب تکراری باشد. تیم خلاق پان‌آرت هر روز به هدف نزدیک‌تر می‌شود وقتی همکاران با دل و جان تلاش می‌کنند و در نهایت نمره قبولی را مخاطبان عزیز دادند. چرا که اعتلای مجله وابسته به بقای آن است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و سه

تمام رویاهایمان می تواند به حقیقت برسد، اگر شجاعت دنبال کردنش را داشته باشیم. اگر چیزی را تصور کنید می‌توانید انجام دهید. امروزه در عصر تکنولوژی و ارتباطات می توانیم خیلی چیزها را یاد بگیریم و از میدان های منفعل روزمرگی فرار کنیم، هنر امروزه از طرفی پیدا کردن خود واقعیمان در پس این روزمرگی هاست.

چیزی که شوپنهاور خیلی بر آن تاکید داشت، نمردن روح شاعرانگی در هنر است.

هنر حد و مرز نمی شناسد، هنر تار و پود هنرمند است و پژوهش در عرصه هنری بی شک یکی از روش ها برای ایجاد تحرک و پویایی در بین اهل قلم و هنرجویان است و مهم ترین هدف نشریه پان آرت، افزایش دانسته های علمی و رویدادهای تجربی و عملی هنری است. امید است این مجموعه مورد توجه و استفاده صاحب نظران قرار گیرد. از تمامی همکارانی که در گردآوری، نگارش، تصحیح و ترجمه مقالات دلسوزانه همکاری داشتند تشکر ویژه دارم.

بسیار خرسندیم از این که شماره دیگری از نشریه تخصصی پان آرت را که حاصل تلاش های مستمر، همکاری و هم فکری هنری هیات تحریریه مجله است، حضور مخاطبان عرضه می کنیم.

هنر دیجیتال و بررسی فیلم های وان گوگ

فهرست مطالب نسخه پنجاه و چهارم مجله دیجیتال پان آرت:
– حرف اول : سخن مدیر مسوول و سردبیر در نسخه پنجاه و چهارم پان آرت
– پرونده ویژه : تایپوگرافی با رضا بختیاری‌فرد
– نقاشی : هنری رفیع از حجت امانی
– چاپ : دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت – قسمت دوم
– سینما : سینما و وینست وان‌گوگ
– اینستالیشن : هنرهایی از ریچارد سرا

ارسال یک پاسخ