پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

۵۰ طرح خلاقانه و جذاب بسته بندی (قسمت پنجم)

همین الان به جدیدترین خرید خود نگاه کنید. چرا آن محصول را خریداری کرده اید؟ آیا این یک خرید ضروری برای شما بوده؟ یا فقط دوست داشتید که آن را خریداری کنید.

0 103

۵۰ طرح خلاقانه و جذاب بسته بندی (قسمت پنجم)

قسمت پنجم مطلب ۵۰ طرح خلاقانه و جذاب بسته بندی است که مطالعه میفرمایید:

۲۱-به محصولتان اجازه دهید خودش صحبت کند.

طرح جذاب بسته بندیاگر شما یک محصول با کیفیت دارید، اجازه دهید که آن خودش صحبت کند.

نیازی به استفاده از نوارهای براق و اغراق آمیز در بسته بندی آن وجود ندارد.  مثلا در این محصول ما تعدادی جوراب با کیفیت داریم.

ظاهر این جورابهای کیفیت بالای آن را نشان می دهند پس برای معرفی آن به مشتریان نیازی به بسته بندی پر زرق و برق نخواهد بود.

تولید کنندگان به جای قرار دادن جورابها در جعبه، با این شیوه و در معرض دید قرار داد آنها، به بینندگان کیفیت بالای محصول خود را نشان می دهند.


۲۲-منابع مورد استفاده را محدود کنید

50 طرح خلاقانهبسته بندی های ساده پول شما را ذخیره می کنند. اگر در طرحهای خود نیاز به بسته بندی اضافه ندارید، کار خود را ساده کنید.

در بسته بندی این سیم ها از طرحی کاملا ساده اما جذاب استفاده شده است. پارچه کاغذی که دور آنها استفاده شده است به جذابیت آن می افزاید.

استفاده از رنگ سیم ها در اجرای طرح نوشته های روی پارچه نشان از ارتباط بین محصول با طراحی مورد نظر آنها دارد.


۲۳-اجازه دهید مشتری بتواند بصورت دزدکی به محصول شما نگاهی بیندازد

50 طرحبسته بندیوقتی که میخواهید یک محصول غذایی را بخرید. دانستن اینکه داخل بسته چه شکلی هست برای هر خریدار بسیار مهم است.

مثلا وقتی شخصی می خواهد از این غذای مخصوص سگ خریداری کند، روی بسته بندی یک نمایی از آنچه داخل آن قرار دارد دیده می شود.

این کار باعث می شود تا مشتری وقتی به خانه آمد با باز کردن بسته متعجب نشود و از کیفیت خوب محصول لذت ببرد.

همچنین در فروشگاه با خیال راحتتری خرید خود را انجام دهد.


۲۴-لوکس باشید

50 طرح جذاب اگر یک مورد وجود داشته باشد که مردم به راحتی برای آن خرج کنند، مواد خوراکی با بسته بندی جدید و لوکس می باشد.

در این بسته بندی نوشیدنی استفاده از پک ویژه به همراه ترکیب رنگ صورتی و زرد براق، باعث می شود که مشتری در نگاه اول با خودش بگوید: “چیزی در اعماق وجودم من را به خرید آن هدایت می کند”. با این نوشیدنی آخر هفته عالی را در کنار دوستان خواهم داشت.


۲۵-از رنگ های محدود استفاده کنید

50 طرح خلاقانه دایره رنگهای خورد زا محدود کنید تا از طرحی منسجم تر استفاده کنید. به عنوان مثال در طراحی این کیک برنجی که با طعم نمک دریایی، آرد و بالزامیک درست شده.

استفاده از این ترکیب رنگ تم دریایی به محصول داده است. سایه های آبی به همراه رنگ مکمل نارنجی یک کار بسیار عالی را به نمایش گذاشته است.

داشتن یک پالت رنگی محدود به معنای محدود کردن گزینه های شما نیست. به بسته بندی Blue Vintage Illustrated Beer Label نگاهی بیندازید.

 

ارسال یک پاسخ