پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

0 590

برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

برند ورزشی مونیخ (Munich)

مونیخ ، مارک ورزشی محبوب اسپانیایی که به وسیلۀ لوئیس بِرنِدا در سال 1939 در شهر سنت بوی دو لوبرگات تاسیس شد، با هدف طراحی کفش ورزشی فوتسال، هندبال و بوکس ایجاد شد و سپس با تولید کفش و پوشاک ورزشی فعالیت برند خود را گسترش داد. در ابتدا، نام این برند از نام موسس خود، برندا اقتباس شد بود و به تولید کفش برای فوتبال راگبی، فوتسال، هندبال ، بوکس و چند ورزش دیگر می پرداخت.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

مونیخ در طراحی محصولات خود ترکیبی از اصالت، کیفیت و راحتی را به عنوان اصول پایه ای در نظر می گیرد و همین امر موجب تبدیل این برند به نام تجاری معتبر و مشهور شده و رشد چشمگیری در بازارهای ملی و بین المللی داشته است.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

تاریخچه برند مونیخ

تخصص  مونیخ در تولید کفش ‌های ورزشی و فشن است. پایگاه اصلی شرکت مونیخ در کاپلادسِ شهر بارسلونا، واقع در اسپانیا است. مونیخ با تولید سالانه بیش از 850 هزار جفت کفش، که 46% از آن ها اسپورت و 54% در دستۀ فشن قرار می گیرند، از تولید کنندگان فعال در این عرصه جای می گیرد.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

شرکت مونیخ در زمینۀ مد نیز در جایگاه والایی قرار داشته و در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی، به خصوص ژاپن، گسترش پیدا کرده است. کفش ‌های این برند را نماد X، خاص و قابل ‌شناسایی کرده است.

دو برادر به نام ‌های خاویر و فرانسیسکو، در سال 1953 که از نسل دومِ همین خانواده بودند، به بازار قهرمانیِ دو و میدانی وارد و جزو پیشگامان های  تولید کفش ورزشی در اسپانیا شدند.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

آن ها نماد X را در سال 1964، به محصولات خود افزودند و نام برند را از برندا به مونیخ تغییر دادند. بخش تولید این شرکت، اسپانیایی باقی ماند؛ اما طراحی و فناوری‌ اش را از ایتالیا و آلمان وارد می ‌کردند. برند مونیخ به محبوبیت بالایی رسید تا جایی که بازیکنان معروف فوتبال مانند لادیسلائو کوبالا و هوگو سوتیل، کفش ‌های این شرکت را به پا می کردند.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

خاویر برندا، مدیر بازاریابیِ شرکت و برادرش دیوید، مدیر امور مالی، که هر دو نوه‌ های موسس شرکت بودند، در سال 1999  پدر و عموی خود را متقاعد کردند که به شرکت تنوع ببخشیده و وارد زمینه کفش ‌های خیابانی و فشن شوند. خاویر برندا در سال 2008، به لطف این ابتکار، برندۀ جایزۀ اسپانیاییِ «کارآفرین جوان» شد. برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

با استفاده از تغییرات ایحاد شده توسط خاویر، استانداردهای کیفی و طراحی شرکت توسط او در سطح بالایی حفظ شد وهمین امر سبب شد تا شرکت مونیخ وارد بازارهای جدیدی شود.

به طور تقریبی، نیمی از محصولات تولیدی مونیخ به کسانی که دوست دارند به هر قیمتی، جدیدترین و به روزترین محصولات دنیا را بخرند و استفاده کنند فروخته می‌ شود. کفش ‌های مونیخ به وسیلۀ افراد شناخته ‌شده‌ ای مانند جان اِلکان، معاون شرکت فیات، آنجل لاسر، ژسوس واسکز، رافائل آمارگو، بورسی ایزاگوز و مانوئل فونتس استفاده می‌ شوند.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

وبسایت Munich My Way، یکی از مبتکرانه‌ ترین فعالیت‌ های این شرکت به حساب می آید که در سال 2009 راه ‌اندازی شد.

 از جمله قابلیت هایی که در این وبسایت وجود دارد، می توان به این موضوع اشاره کرد که همه می ‌توانند برای خودشان یک جفت کفش خاص طراحی کرده و حتی می توانند هر نوع رنگ و بافتی که از بین بافت ‌های بسیار متنوعی که در اختیارشان هست تا کفش مورد نظر خود را به هر شیوه ای که دلشان می خواهد، شخصی ‌سازی کنند، بهره بگیرند.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

 کاربر می ‌تواند رنگِ هر کدام از 9 بخش اصلیِ کفش را که شامل کفی، فلاپ، پاشنه و بندها می‌ شود، انتخاب کند.به این ترتیب، امکانِ بیش از 333 میلیون ترکیب مختلف از این رنگ ‌ها و بافت‌ ها برای هر مشتری وجود دارد.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

شرکت مونیخ، به محض اینکه سفارش این افراد را دریافت می ‌کند، دست به کارِ تولید آن کفش ‌ها می‌ زند و طی 2 هفته، کفش ‌های آماده به دست مشتری می ‌رسد.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

این وب سایت همچنین امکانِ خرید کفش ‌هایی با اندازه‌ های متفاوت را برای پای چپ و راست نیز فراهم آورده تا افرادی که یک پایشان از دیگری بزرگ تر است هم بتوانند به راحتی از کفش ‌های این شرکت استفاده کنند. این ویژگی، به خصوص برای بازیکنان فوتبال و فوتسال به کار می آید که اغلب به کفش های سایز بزرگ تری برای پای اصلی شان ( پایی که با آن شوت می‌زنند) نیاز دارند.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

یکی دیگر از افتخارات شرکت مونیخ در سال 2010، جایزه E-COMM در زمینه تجهیزات اسپورتی بود.

شرکت مونیخ در حال حاضر، تنوع بسیار بالایی از مدل ‌ها را ارائه می‌ دهد که شامل کفش‌ های مخصوص بزرگسالان، کفش کودک و اکسسوری ‌های فشن و سبک زندگی مختلف است. این برند با بیش از 76 سال سابقه در زمینه تولید کفش، سخت مشغول توسعه و ترویج برند خود است.برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت چهارم)

 برند مونیخ در عین حفظ تاریخچه و ارزش های خود، همگام با ترندهای روز دنیا پیش می رود. در حقیقت، این برند به خوبی آگاه است که چگونه می تواند دل طرفدارانش را ببرد!

مترجم واحد تحریریه مجله پان آرت: بهاره همتی

ارسال یک پاسخ