پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

گوشی های اپل و سرنوشت آنها

آخرین دوره امپراطوری گوشی های اپل 

0 314

آخرین دوره امپراطوری گوشی های اپل 

اگر نگران و یا کنجکاو سرنوشت اپل و آینده این شرکت در سال های پیش رو هستین،با ما در این مطلب همراه باشید:

گوشی آیفون به آخر خط رسیدسال گذشته اپل به اولین شرکت در تاریخ جهان تبدیل شد که ارزش آن یک تریلیون دلار است گرچه این مقدار اکنون بیش از هفتصد میلیون دلار ارزش دارد.

رشد منحصر به فرد اپل در دهه گذشته این محصول را به پر طرفدارترین و پر فروش ترین محصول در تاریخ جهان تبدیل کرد و اساسا نحوه زندگی بشر را تغییر داد.اما از وقتی فروش آن رو به افول گذاشت سوال خیلی ها اینست که آیا دوران شکوه اپل تیره و تار شده است.

اپل به ته خط رسیده است، اسم این محصول همیشه اسم بی مسمایی بوده است.

استیو جابز بر این عقیده بود که آیفون در حقیقت یک کامپیوتر قدرتمند دارای شبکه بهمراه یک صفحه درون شبکه ای است که شما می توانید ان را در جیب خود حمل کنید.

او و نبوغش در ایجاد ارتباط مستقیم با مردم و نیازشان منجر به این شد که این رایانه توسط توده مردم قابل حمل شود.

و وقتی در فروشگاه برنامه ها سیستم عامل آیفون 2.0 در سال 2008 را ایجاد کردند انگار تمام دنیا را در آن رایانه قرار دادند.

 آخر خط

برنامه های آیفون نحوه ی چگونه سفر کردن ,چگونه قرار ملاقات گذاشتن , چگونه ارتباط برقرار کردن واتساپ و آی مسیج , نحوه ی استدلال :توئیتر , نحوه ی اشتراک گذاری عکس ها :اینستاگرام را تغییر دادند.و غیره.

تصور دنیای قبل از آیفون کار دشواری است. اما پس از دوازده سال رشد چشمگیر, آیفون به ته خط رسیده است و خیلی ها این را پیش بینی می کنند.

در واقع فروش گوشی های آیفون طی چند سال اخیر راکد بوده ,بطور کلی دلیل اصلی اینست که رشد تلفن های هوشمند روند کاهنده ای داشته است.

حتی سامسونگ رقیب اصلی آیفون ,اخیرا اعلام کرد:”سود فروش محصولاتش در سه ماه اخر رو به تنزل و کاهش بوده است.

این واقعیت بازاری است که تاریخ انقضاء آن به سر آمده است.اولین دهه ی رشد توسط خریدارانی صورت گرفت که اولین تلفن های هوشمندشان را خریداری کردند سپس به دیگر مناطق جغرافیایی و بازارهای جدید ارسال شد .

با رشد تکنولوژی ارتقاء و پیشرفت مکرر برای این کمپانی صورت گرفت.

اکنون همه مواردی که ذکر شد به پایان ظرفیت رشد خود رسیده اند و باعث به خطر افتادنه سرنوشت اپل و آینده آن شده اند.

گوشی آیفون به آخر خط رسید

اما هیچ یک از اینها منجر به تعجب و حیرت شرکت اپل نشد چرا که نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت در حال انطباق استراتژی خود با شرایط موجود است.

موفقیت های پی در پی گوشی آیفون , منجر به توقف در برابر تغییر شد.

گوشی1برخی از ناظران,کاهش خرید آیفون را به این واقعیت که قیمت این تلفن هوشمند طی چند سال اخیر افزایش داشته نسبت داده اند. که این حرکت در سرنوشت اپل بی نتیجه نبود.

با وجود اینکه آیفون ایکس اولین شرکتی بود که سقف هزار دلاری را شکست.اما اینطور نیست که آیفون به طرز حریصانه ای خواسته باشد قیمت ها را افزایش داده باشد بلکه تصمیم به ساخت آیفون های گرانتر با امتیازات بیشتر برای مصرف کنندگان گرفت.

همانطور که روند به روز رسانی طولانی تر می شود مصرف کنندگان بجای اینکه از یک تلفن هوشمند یک تا دو سال استفاده کنند , سه تا چهار سال استفاده می کنند بنابراین شرکت اپل برآورد کرده است که مردم کمی بیشتر از مدت زمان تخمینی انها برای یک محصول با رده بالاتر هزینه می کنند.

مترجم واحد تحریریه مجله پان آرت: بهار همتی

 

ارسال یک پاسخ