پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

ونوم 2 باز هم با تام هاردی می ماند ؟

0 915

 ونوم 2 با کارگردانی اندی سرکیس

ونوم 2 VENOM ، موجودی که از نسخه مرد عنکبوتی مارول بیشتر شناخته شد. موجودی که پلیدی خود را وارد وجود دیگران میکند و میتواند آنها را به تسخیر خود درآورد.

سینما و قسمت ونومبعد از این رویداد در مرد عنکبوتی از مجموعه مارول،  یک نسخه مجزا برای موضوع ونوم در نظر گرفته شد. تام هاردی با بازی درخشان خود توانست شخصیتی جذابتر و کمیک به این موجود پلید تزریق کند و توقعات بینندگان دنیای مارول را ارتقا بخشد.

مارول به خوبی از شخصیت‌هایی که در دنیای کمیک خلق کرده است در دنیای سینمایی خود استفاده می‌کند. فیلم انتقام جویان مصداق همین امر است و با عملکرد فوق‌العاده خود چه از نظر منتقدین و چه از نظر ببینندگان، موفقیت چشمگیری را کسب کرده است.

سینما و قسمت ونومهر روز هم شاهد خبرهایی درباره سریال‌ها و فیلم‌های جدید از شخصیت‌های کمیک این شرکت هستیم.

فیلم ونوم هم مربوط به یکی از این شخصیت‌ها است که سال پیش اکران شد و توانست عملکرد موفقی را در باکس آفیس داشته باشد.

فیلم ونوم 2 از دنیای مارول

هیچ یک از طرفداران مارول فکرش را نمی‌کردند که ونوم در کمیک‌ها چه شخصیت بزرگی می‌شود.

پس از اولین نمایشش بسیاری او را یکی دیگر از دشمنان معمول اسپایدرمن متصور شدند. اما ونوم به شهرت بیشتری دست یافت و به فرنچایز مستقل چند میلیون دلاری خودش تبدیل شد.

اکنون این ضدقهرمان با عطش سیری‌ناپذیرش برای مغز دیگر انسان‌ها جزو شخصیت‌های برتر مارول است و اولین فیلم مستقلش سال پیش اکران شد.

در نسخه اول که کارگردانی آن بر عهده رابین فلشر Ruben Fleischer بود، مارول و ونوم 2فیلم با بودجه حدودی 100 میلیون دلار ساخته و حدود 800 میلیون دلار فروخت و این یک فروش بسیار خوب برای یک فیلم از دنیای مارول به حساب می آید.

هفته پیش گزارش شد که اندی سرکیس Andy Serkis به دنبال کارگردانی ونوم 2 است، در میان نامزدهای دیگری که همه علاقه مند به کارگردانی این قسمت از ونوم هستند، خبر رسید که اندی سرکیس قراردادی امضا کرده که  ماجراجویی سینمایی بعدی  را به عهده گرفته که توسط تام هاردی نیز بازی خواهد شد.

سرکیس بهترین فرد  برای کارهای بازیگری خود است، چه چهره اش در صحنه ای مثل پلنگ سیاه باشد یا اینکه فیلمبرداری مانند برنامه های راه اندازی مجدد سیاره ها در برنامه سیاره میمون ها. اما در پشت دوربین، او در حال ساخت یک رزومه کارگردانی خوب در طول این دهه است.

اندی سرکیس و دنیای ونوم 2

علاوه بر حضور مجدد کاراکتر گولوم Gollum در فیلم اول هابیت توسط او، سرکیس به عنوان مدیر واحد دوم در کل سه گانه هابیت نیز فعالیت داشت. چهار سال پس از نبرد پنج لشکر ساخته پیتر جکسون، سرکیس اولین کارگردانی خود را با Breathe  انجام داد که در آن اندرو گارفیلد درخشید.

سرکیس سال قبل آن موگلی: افسانه جنگل را معرفی کرد، که با فیلمبرداری ویژه خودش و حضور بزرگانی چون کیت بلانشت، کریستین بیل، بندیکت کمبربچ آغاز شد و در ابتدا قرار بود توسط کمپانی وارنر منتشر شود، اما در نهایت توسط نتفلیکس منتشر شد.

مارول و ونوم 2هنوز هیچ جزئیاتی از طرح ونوم 2 مشخص نشده است، اما با توجه به اینکه صحنه نهایی ونوم را وودی هارلسون یک قاتل سریال زندانی معرفی کرد، می توانیم منطقاً فرض کنیم که این قسمت از فیلم بسیار خاص و جذابیت های خود را داشته باشد.

همراه با تام هاردی و وودی هارلسون که در نقش های خود حضور دارند، Michelle William به عنوان یک وکیل منطقه سانفرانسیسکو و نامزد سابق ادی بروک در این فیلم حضور خواهد داشت.

ونوم نسخه دوم، سومین فیلم  به مالکیت در جهان سینمایی مارول است و انتظار می رود که ونوم 2 در اکتبر 2020 به نمایش در بیاید.

ارسال یک پاسخ