پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

قلم طلایی بلگراد در تصویرگری ایرانی

0 15

تصویرگری ایرانی در قلم طلایی بلگراد

بر اساس لیست اعلام شده از سوی پنجاهمین قلم طلایی بلگراد، پانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرگری 2019، نام 17 تصویرگر ایرانی در میان منتخبان نمایشگاه این مسابقه به چشم می خورد.

به نقل از روابط عمومی انجمن تصویرگران ایران، در این لیست نام 140 تصویرگر از سراسر جهان منتشر شده است که پریسا اصلان خانی، غزاله بیگدلو، دلارام فغانی، غزال فتح اللهی، میترا عبدالهی، محبوبه یزدانی، سمانه صلواتی، سحر خراسانی، ملیحه عینعلی، محمدحسین ماتک، مهرنوش معصومیان، محمد گونجی، نرگس محمدی، نوشین صادقیان، سعیده ثابت نیا، شیلا خزانه داری و ژیلا هدایی تصویرگران ایرانی حاضر در آن هستند.

قلم طلایی بلگراد در تصویرگری ایرانی

این دوسالانه توسط انجمن هنرمندان و طراحان هنرهای کاربردی صربستان و شورای هنری نمایشگاه شامل 9 عضو برگزار می‌شود و به برگزیدگان نهایی یک جایزه بزرگ، سه جایزه قلم طلایی بین المللی بلگراد، سه پلاک قلم طلایی بلگراد و دیپلم افتخار اهدا خواهد شد.

همچنین برنده جایزه بزرگ در شانزدهمین دوسالانه تصویرگری در سال 2021، یک نمایشگاه اختصاصی از آثار خود برگزار خواهد کرد.

از میان 17 شرکت کننده تصویرگر ایرانی در مسابقه تصویری بلگراد، سه اثر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پذیرفته شد. 

مسابقه تصویرگری بلگراد به‌صورت دوسالانه از سوی انجمن طراحان و هنرمندان کشور صربستان برگزار و انواع تصویرگری از قبیل تصویرگری کتاب، مجله، روزنامه، انیمیشن و سایر رسانه‌های الکترونیکی را شامل می‌شود.

این دوره از مسابقه تصویرگری بلگراد مصادف با پنجاهمین دوره «مداد طلایی» و پانزدهمین دوره مسابقه دوسالانه تصویرگری در سال ۲۰۱۹ است که با حضور بسیاری از تصویرگران از سراسر جهان برپا خواهد شد.

قلم طلایی بلگراد در تصویرگری ایرانی
جوایز این مرحله شامل جایزه بزرگ بلگراد، سه مداد طلا و سه پلاک طلا است و به تمامی آثار انتخاب شده لوح قدردانی اهدا ‌می‌شود. 

نمایشگاه پنجاهمین قلم طلایی بلگراد صربستان، پانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرسازی 2019، 7 نوامبر تا 1 دسامبر 2019، برابر با 16 آبان تا 10 آذر 1398 در گالری Serbian Broadcasting Company برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ