پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

مجسمه ‌های چوبی و آثاری از گاندینی

0 30

مجسمه ‌های چوبی‌ و آثاری از گاندینی

«آندریا گاندینی»، مجسمه‌ساز  ۲۲ ساله‌ای است که با تبدیل کردن کنده درختان سطح شهر به مجسمه ‌های چوبی‌  به شهرت رسیده است.

«گاندینی» خلق مجسمه ‌های چوبی از کنده‌ درختان خشکیده را از پنج سال گذشته و در شهر «رم» آغاز کرد. «رم»  به عنوان یکی از سرسبزترین شهرهای اروپا که بیش از  ۳۱۳ هزار درخت را در پارک‌ها وخیابان‌های خود جای داده است،‌ شناخته می‌شود.مجسمه ‌های چوبی‌ و آثاری از گاندینی

آندریا گاندینی گفت: « من از زمانی که کودک بودم کار ساخت مجسمه ‌های چوبی را در گاراژ آغاز کردم. سپس تصمیم گرفتم کنده‌ درختی که در خیابان قرار داشت را بتراشم و این آغاز پروژه ساخت مجسمه از کنده‌های درختان شهر «‌رم» بود».

«یک هفته طول می‌کشد تا یک مجسمه ساخته شود، سپس این اثر به همه تعلق دارد».

مجسمه ‌های چوبی‌ و آثاری از گاندینیگاندینی موقعیت‌ مکانی مجسمه‌ های چوبی که خود دست به خلق آن‌ها زده است را در وب‌سایت خود مشخص می‌کند. حالا این مجسمه‌ها به جاذبه‌های توریستی شهر تبدیل شده‌اند.

حتی راهنماهای تورهای گردشگری نیز بازدید از این مجسمه ‌های چوبی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

اما برخلاف محبوبیت بالای آثار هنری «گاندینی» بین مردم شهر و گردشگران، مقامات «‌رم» از دیدن این مجسمه ‌های چوبی‌ در سطح شهر چندان خوشحال نیستند.

با اینکه هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت تراشیدن و حکاکی بر روی درختان خشکیده این شهر وجود ندارد، اما پلیس «رم» بارها «گاندینی» را از کار کردن در مناطق تاریخی شهر منع کرده است.

ارسال یک پاسخ