پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
وب سایت علمی پژوهشی هنر

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت – قسمت اول

0 353

بررسی استارت‌آپ حرفه‌ای الف پرینت و فعالیت در زمینه چاپ آنلاین

معرفی استارت آپ الف پرینت در این بخش بررسی می شود. سیستم چاپ آنلاین امروزه برای سرعت بخشیدن به روند دریافت سفارش از اهمیت بالایی برخوردار است و این موضوع باعث شده تا مجموعه های مختلفی مایل باشند در زمینه چاپ آنلاین فعالیت های گسترده ای انجام دهند.

مفاهیمی که در حیطه چاپ آنلاین استفاده میشود، کمی با چاپ های تجاری متفاوت است. محیط رنگی، گاموت، پروفایل های رنگی و حتی کالیبراسیون سیستم های چاپی از جمله مفاهیم کلیدی هستند که هر مجموعه حرفه ای باید آنها را مدنظر داشته باشد و از سخت افزار و نرم افزارهای مختلف بهره گرفته تا یک اثر فاخر را با توجه به بازار کار حرفه ای تولید کند.

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت

مشتریان با توجه به مشغله های امروز جهان مدرن، بسیار نیاز دارند که اسناد خود را در تنوع بالایی از نوع متریال چاپی، دستگاه چاپ و مراحل اختصاصی در روند تولید به مرحله نهایی برسانند. اما موردی که همیشه برای کارفرمایان حائز اهمیت بوده است، کیفیت محصول و مشاوره تخصصی و کاربردی در زمینه تولید است.

این امر باعث میشود که هزینه تولید و نیز اصلاحات فایل چاپی به نحوی باشد که کارفرما در پروسه تولید، کمترین میزان هزینه را با بالاترین کیفیت بدست آورد. برای تحقق بخشیدن به این موضوع می بایست عملیات اجرایی پروژه در اختیار تیمی کارآزموده با مهارت علمی و فنی و نیز تخصص در تولید آثار چاپی قرار گیرد.

الف پرینت از جمله استارت آپ های فعال در حیطه چاپ آنلاین است که تمایزهای حیطه کاری خود را نسبت به سایر گروه های چاپی در چند موضوع مهم خلاصه کرده است: کنترل کیفیت چاپ، مشاوره پیش از تولید، نرم افزار و سخت افزارهای متناسب با تولید حرفه ای صنعت چاپ و بسته بندی.

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت

فعالیت های ویژه الف پرینت چیست؟

الف پرینت تنها یک سفارش گیرنده معمولی در زمینه چاپ آنلاین نیست. این مجموعه در ابتدا با بررسی سند چاپی کارفرما، راه کارهای لازم برای انتخاب صحیح متریال چاپی، نوع دستگاه چاپ و حتی تیراژ به صرفه کارفرما را بررسی میکند تا به رفع نیاز او در بازار کار پاسخ مثبت داده باشد.

تیم الف پرینت، با ملزومات تحلیل بازار که در اختیار دارد، نیازسنجی کارفرمایان را در تولید انبوه پیش از چاپ بررسی می کند.

از فعالیت های دیگر الف پرینت، توجه به روند تولید است. این موضوع در زمینه هایی مانند بسته بندی و یا چاپ با رنگ پنتون و دایکات های خاص بیشتر جلب توجه می‌کند. در کشور ایران، بسیاری از طراحان هستند که آثار مناسبی را طراحی می کنند ولی توجه به پروسه تولید، اضافی کاغذ در زمان چاپ (پرتی کاغذ)، غلظت رنگ مناسب، عیب یابی فایل پیش از چاپ و موارد کنترل کیفیتی به ندرت و یا کمتر انجام می شود.

الف پرینت با نرم افزارها و سخت افزارهایی که در اختیار دارد، تمامی مراحل عیب یابی، کنترل کیفیت و آیتم های مهمی که در خروجی استاندارد فایل برای چاپ مورد نیاز می باشد را مرتفع ساخته تا یک فایل مناسب برای تولید درست، با کمترین هزینه ممکن را برای چاپ یک اثر فاخر بدست آورد.

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت

هدف الف پرینت چیست؟

چاپ با کیفیت و توجه به تولید با کمترین نقص از اهداف کلیدی الف پرینت در کنار سایر اهداف این استارت آپ است. برای رسیدن به این اهداف، این مجموعه کوشیده تا با جمع آوری نیروی کارآزموده با تحصیلات مرتبط و نیز فعالان تجربی حیطه چاپ، به خواسته های بلند مدت خود در زمینه چاپ دست یابد.

به عنوان مثال اعضای این تیم با تحصیلات مدیریت چاپ، گرافیک و تبلیغات و نظارت بر چاپ با طی کردن دوره های تخصصی در خارج و داخل ایران و نیز انجام مراحل کاملا علمی – تجربی و حرفه ای در چاپخانه ها و آشنایی با انواع دستگاه های چاپی، میتوانند تمامی مراحل تولید چاپی شامل: مرحله ی پیش از طراحی، رفع ایرادات احتمالی و نیز کاهش هزینه های چاپ ناشی از اشتباهات در حین طراحی، تا چاپ و خروجی نهایی تولیدی را بررسی و در هر مرحله، گزارش مناسبی را به کارفرما ارائه نمایند.

از تلاش های دیگر استارت آپ الف پرینت بهره گیری از نرم افزار و سخت افزارهای کاملا مرتبط با روند نظارت بر تولید و کنترل کیفیت نهایی فایل و چاپ است. هر کدام از این نرم افزارها میتواند روند عیب یابی، روی هم خوردگی رنگها، غلظت و کیفیت رنگ و تصویر نهایی را تعریف کرده و بر اساس معیارهایی که کاربر با توجه به دستگاه چاپ و نیاز کارفرما در نظر دارد، یک خروجی استاندارد پیش از چاپ به صورت فایل تهیه کنند.

با انجام این روند، کیفیت چاپ نیز بسیار با چاپ های معمولی که نظارت فایل ندارند، فراتر خواهد رفت و همچنین تولید نهایی با کیفیتی فاخر و پرتی متریال چاپی نیز کاهش خواهد یافت.

 

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینتروند اجرایی یک پروژه از زمان ثبت در سایت چگونه است؟

سفارش کارفرما بعد از ثبت در سایت، توسط تیم الف پرینت بررسی می شود و به مسئول لازم ارجاع داده می شود. هر فایل با توجه به نوع چاپ آن برای یک مسئول نظارتی تعریف شده است.

تابلو شاسی، فرم های عمومی چاپ، فرم های اختصاصی چاپ، جعبه و بسته بندی، درخواست قیمت و یا نظارت بر پروسه چاپ از خدمات مهمی هستند که مجموعه الف پرینت آن ها را در سبد محصولات خود قرار داده است.
مسئول مربوط موارد اصلاحی را بروی فایل بررسی و توسط ناظر ارشد خود در مورد تهیه استاندارد خروجی و یا انتخاب نوع دستگاه چاپ تصمیم نهایی را اتخاذ و از طریق پل های ارتباطی که خود کارفرما در سایت ثبت کرده است، هماهنگی‌های اولیه را انجام می دهد.

در خصوص فایل های تولید انبوه، به حسب نیاز جلسه ای تعریف می گردد تا روند اجرای کار، زمان بندی، مدیریت پروژه و پیش نویس قرارداد نهایی و پروسه تولید انجام گردد.

فایل های کوچکتر مانند تابلو شاسی، فرم های عمومی چاپی و یا موارد مشاوره ای کوچک با بررسی های اولیه به صورت تلفنی هماهنگ و با کمترین رویداد اداری، به سرعت وارد روند تولید و چاپ می شوند.

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت

استانداردسازی اجرای پروژه ها در الف پرینت چگونه است؟

الف پرینت از معدود مجموعه هایی است که در طی مراحل خروجی، نظارت بر فایل و نیز تولید و نظارت بر چاپ، استانداردهای مکتوبی دارد که باعث می شوند روند اجرایی پروژه ها بسیار دقیق و صحیح انجام گردند.

استانداردسازی پروسه ای است که با بررسی های بسیار از منابع معتبر لاتین، مشاوره از متخصصین امر و نیز آگاهی از سخت افزارها و نرم افزارهای مرتبط با چاپ انجام می شود و الف پرینت با این رویداد توانسته مراحلی که در تولید، نظارت و خروجی یک سند برای تولید لازم است را به صورت کاملا دقیق تهیه کند. در این حالت، تمام تیم از روند اجرایی، خروجی و نظارت بر چاپ و فایل آگاه هستند و فایل ها به صورت یک سند استاندارد حرفه ای مهیا و به چاپخانه ارسال می شوند.

در قسمت بعدی معرفی استارت آپ چاپ آنلاین الف پرینت، به بررسی های ساختاری و مروری بر همکاران و روندهای حرفه ای این مجموعه خواهیم پرداخت. ادامه دارد…

دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت

 

ارسال یک پاسخ